Benefity oleja z malinových semienok pre vaše vlasy

Škála výhod za studena lisovaného malinového oleja siaha od ochrany pokožky až po výživu a kondicionovanie vlasov. Povedala by som, že malinový olej je jedným z nevyhnutných olejov na starostlivosť o pleť, telo a vlasy.

Možno budete fascinovaní, keď si prečítate skutočnosť, že maliny sú bohatým zdrojom fenolových flavonoidov, ako je kyselina ellagová, antokyány, kyselina galova, kvercetín, pelargonidín, kyanidín, kaempferol, kyselina salicylová a katechíny. Výskum hovorí, že antioxidanty v malinách pomáhajú pri liečení rakoviny, zápalu, neurodegeneratívnych chorôb a zabraňujú príznakom starnutia.

Čo je to malinový olej?

Malinový olej sa získava zo semien Rubus idaeus metódou lisovania za studena. Malinová rastlina patrí do čeľade Rosaceae, ktorá je jednou z ekonomicky najvýznamnejších rodín rastlín.

Jablko, maliny, jahody, ruže, čerešne a slivky patria k dôležitým rastlinám tejto rodiny. Táto trvalá rastlina má krátke a tenké stonky, veľké listy, biele kvety s piatimi lístkami a červené sladké ovocie.

Rastlina pochádza z pôvodnej Európy a neskôr bola prevezená do severnej Ázie. Malinová rastlina je všeobecne známa ako červená malina alebo európska malina.

Farba, konzistencia a vôňa malinového oleja:

  • farba malinového oleja je číra až bledožltá,
  • konzistencia malinového oleja je riedka,
  • vôňa je svieža, sladká, zemitá a vydutá.

Čo robí malinový olej špeciálnym?

Olej z malín obsahuje kyselinu linolovú (54,5%), kyselinu r-linolénovú (29,1%), kyselinu olejovú (12%) a nasýtené mastné kyseliny (4%). Okrem toho sa v oleji z červených malín nachádza aj značné množstvo alfa, beta a gama tokoferolov.Taktiež vysoké množstvo vitamínu E a A, polyfenoly ako antokyanín a ellagitannín, ktoré prispievajú k jeho antioxidačným vlastnostiam.

Aj keď výhody malinového oleja sú bohaté, medzi najvýznamnejšie patria:

  • chráni pred škodlivým UV žiarením
  • je obohatený o antioxidanty
  • udržuje zdravé a lesklé vlasy
  • je výborným olejom na holenie
  • zabraňuje starnutiu pokožky
  • pomáha vám vyzerať mlado
  • lieči ekzém na pokožke a pokožke hlavy

Pozrime sa na výhody malinového oleja pre vlasy

Malinový olej udržuje zdravé a lesklé vlasy

Pre mimoriadny lesk a žiarivosť vo vlasoch funguje malinový olej ako mágia. Dobrá masáž vlasovej pokožky pomocou oleja z malinových semien stimuluje krvný obeh na pokožke hlavy, čo podporuje rast vlasov.

Jeho protiplesňové vlastnosti zabraňujú lupinám a pomáhajú liečiť suchú pokožku hlavy. Vyživuje a zvlhčuje pokožku hlavy úplne. Za túto výhodu malinového oleja sú zodpovedné kyselina linolová a kyselina alfa-linolénová. Olej tiež pôsobí ako kondicionér.

Vitamín E obsiahnutý v oleji sa vstrebáva do pokožky hlavy a vlasov, aby stimuloval rast a zároveň chránil vlasy a pokožku hlavy pred poškodením a vysušovaním. Taktiež podporuje mäkkosť vlasov, zabraňuje strate vlhkosti, dodáva pružnosť, poskytuje okamžitú iskru a lesk a pomáha opraviť rozštiepené končeky vlasov.

Ak vaše vlasy nerastú tak, ako ste boli zvyknutí, alebo vyzerajú trochu nevýrazne, môžete to byť spôsobené nedostatkom živín. Je preto na čase, aby ste si vlasy vyživili ovocím, ktoré je plné vitamínov A a E. Tieto vitamíny pôsobia na bunkovej úrovni, aby posilnili, chránili, “opravovali” poškodenie a podporovali rast vlasov.

Ako získať viac malinového oleja do svojich vlasov

Po prečítaní všetkých benefitov, ktoré v sebe ukrýva malinový olej, pravdepodobne práve teraz píšete do google “vlasové produkty s obsahom malinového olej” alebo smerujete priamo do bio obchodíku či lekárne, aby ste si kúpili malinový olej.

Samozrejme jednou z možností je vytvoriť si “homemade” olejček zriedením pár kvapiek malinového oleja s panenským kokosovým alebo sézamovým olejom. Existuje však ľahšia cesta: Línia vlasových produktov Botanic Harmony. Obsahuje viac ako 92% zložiek prírodného pôvodu. Vytvára harmonické zloženie ošetrení pre osobnú starostlivosť a ochranu vlasov a pokožky hlavy. Je založená na starostlivo vybraných prírodných a certifikovaných organických zložkách. Okrem za studena lisovaného malinového oleja, sú jej súčasťou aj frakcionovaný kokosový olej, za studena lisovaný rakytníkový olej, rastlinný silikón, extrakt z borievky a ruže a kyselina jablčná.

Vlasom dodáva objem, lesk a ľahkosť, posilňuje imunitu a chráni ich pred znečistením. Dodáva im intenzívne zvlhčenie. Účinne bojuje so suchou a problematickou pokožkou, detoxikuje a očisťuje mastnú pokožku hlavy.

Botanic Harmony transformuje štandardnú starostlivosť o vlasy na vedomé, špecializované ošetrenie.

Presvedčili sme Vás o výhodách tohto zázračného ovocia pre vaše vlasy? Potom neváhajte otestovať vlasové produkty Botanic Harmony.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

PULS Hair
Používame cookies, aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní.