Udržte si kvalitu nožníc čo najdlhšie

Ak chcete čo najlepšie udržiavať kvalitu svojich nožníc, je potrebné, aby ste s nimi správne zaobchádzali. S nožnicami zaobchádzajte opatrne. Silné nárazy, ako napríklad pád na podlahu, môžu nožnice poškodiť. Ak sa nožnice nepoužívajú, mali by sa vždy skladovať v uzavretej polohe, suché a umiestnené na mäkkom podklade.

Č I S T E N I E

Okrem starostlivej manipulácie s nožnicami vám odporúčame, aby ste sa o ne starali každý deň. Čepele a oblasť otáčania nožníc každý deň čistite mäkkou handričkou a na oblasť otáčania naneste kvapku údržbového olejčeka. Ak chcete distribuovať olej, nožnice niekoľkokrát otvorte a zavrite. Olej zaručuje hladšiu prevádzku, dlhšiu ostrosť a optimálny rezný výkon. Ak máte nožnice s ohybným okom, t.j. pohyblivé palcové oko, odporúčame tiež vyčistiť a naolejovať.

N A P Ä T I E

Optimálne upravené napätie zaisťuje hladké otváranie a zatváranie a jemné rezanie. Vaše nožnice budú rezať v akejkoľvek požadovanej polohe a zvolený uhol rezu bude mať optimálny výkon pri rezaní a ostrosť okrajov zostane zachovaná. Akonáhle je napätie optimálne nastavené, musíte na zatváranie nožníc (počas rezania) vyvinúť iba minimálny tlak.

K O N T R O L A – N A P Ä T I A

Ak je to možné, sledujte každý deň pohyb nožníc alebo kedykoľvek si všimnete zmenu rezného výkonu nožníc:

  • rukoväť pevne držte v ruke (1)
  • otvorte nožnice
  • teraz pustite druhú rukoväť (2)

N A S T A V E N I E – N A P Ä T I A

Väčšina profesionálnych kaderníckych nožníc sa da ľahko nastaviť pomocou štrbinovej skrutky, vyššie rady nožníc Všetky ostatné sú vybavené patentovanými skrutkami na individuálne nastavenie napätia. Takéto typy nožníc sa dodávajú s nastavovacím kľúčom.

Po nastavení skrutky je potrebné pohyb skontrolovať znova. Ak je stále príliš voľný / príliš tesný, opakujte postup, kým sa nedosiahne správny pohyb.

PRÍLIŠ TESNÉ

Napätie je nastavené príliš tesne. Mohli by sa poškodiť čepele nožníc. Otočte skrutku proti smeru hodinových ručičiek o 1/16. (Ekvivalent 3-4 minúty na číselníku hodiniek).

PRÍLIŠ VOĽNÉ

Ak je napätie príliš voľné, vlasy sa môžu pri rezaní ohnúť alebo „tlačiť“. Otočte skrutku v smere hodinových ručičiek o 1/16. (Ekvivalent 3-4 minúty na číselníku hodiniek).

OPTIMÁLNE

Tým je zaistené správne nastavenie napätia pre pohyb. Ak nožnice opatrne zavriete, budete cítiť prvý kontakt medzi dvoma nožmi (vnímanie veľmi malého odporu). Ak je nastavenie optimálne, nie je potrebná žiadna zmena.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

PULS Hair
Používame cookies, aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní.