Kondicionér alebo maska? Čo zvoliť

Stojíte pred výberom produktov v starostlivosť o vlasy a ukázalo sa, že neviete, ktorý si vybrať. Široký výber produktov dostupných na našom trhu to vôbec neuľahčuje. Na výber sú šampóny, kondicionéry, séra, ampulky, oleje, balzamy a masky na vlasy. Ktorý z nich by ste si mala zvoliť? Najbežnejšou voľbou je kondicionér alebo maska ​​na vlasy.

Objavia sa otázky – v čom je rozdiel? Na čo si dať pozor? Maska na vlasy alebo kondicionér na vlasy? Zvyčajne sa rozhodnete pre druhú možnosť, pretože je lacnejšia, univerzálnejšia a to rozhodne. Neviete, ako funguje maska ​​na vlasy, takže ju vylúčite z rozsahu vášho záujmu. Aký je teda rozdiel medzi maskou na vlasy a kondicionérom na vlasy?

Back.bar Kondicionér na vlasy s beta karoténom a krémová maska

Vlas je na začiatku potrebné vyčistiť od nánosov produktov, nečistôt a prachu. K tomu slúži šampón, ktorý svojím pôsobením vlas otvára, teda sprístupňuje ho produktu, aby mohol robiť to, na čo je určený, teda čistiť. Potom je potreba vlas uzavrieť a zabrániť tak jeho poškodeniu vplyvom vonkajších faktorov. A práve k tomu slúži kondicionér https://puls.sk/kategoria-produktu/katy-kadernicky/katy-druh-tovaru1/katy-kondicionery/, ktorého používanie po každom umývaní vlasov by sme mali dodržiavať. Hlavnou úlohou kondicionérov je kondicionovanie vlasov – výživa, posilnenie a ochrana pred poškodením. Vždy musia zodpovedať typu vlasov a jeho potrebám. Kondicionér vďaka svojej úrovni pH uzatvára povrch vlasu a chráni tak vlas pred vysúšaním, lámavosťou a ďalším poškodením.

Maska https://puls.sk/kategoria-produktu/katy-kadernicky/katy-druh-tovaru1/katy-vlasove-balzamy-masky/ je taká čerešnička na torte, ak starostlivosť o naše vlasy beriete naozaj vážne a prajete si dodať im ešte viac života, než len bežnou starostlivosťou. Obsahuje intenzívnejšie ošetrujúce zložky, ktoré dokážu prejsť hlbšie do vlasu, než starostlivosť kondicionéru. Vniká hlboko do vlasov a štruktúr pokožky a dosahuje folikuly, čím poskytuje hlbokú výživu. Vyživuje, hydratuje, regeneruje a zjemňuje vlasy. Necháva sa dlhšie pôsobiť a zvyčajne sa aplikuje raz týždenne, či raz za dva týždne, podľa aktuálnej kondície vlasov. Masky sa delia na hydratačné, to ak vlas potrebuje viac vlhkosti, a proteínové, keď vlas vyživujeme v jeho jadre práve proteínom.

Naše tipy:

  1. Pri jemných vlasoch sa vyvarujte použitiu masky a skôr sa sústreďte na kondicionér a dôkladné umytie vlasov. Viac narušené vlasy budú z masky nadšené a vy tiež, pretože sa Vám odmenia leskom a krásnou štruktúrou.
  2. Nesmiete zabúdať, že po každom použití proteínovej masky, ktorá by mala byť vo vlasoch minimálne 10 minút, musíme vždy! použiť ešte kondicionér, pretože proteín sám o sebe nemá schopnosť uzavrieť povrch vlasu.

Ak uvažujete o kúpe masky na vlasy, nezabudnite na jej vlastnosti. Kondicionér na vlasy funguje okamžite a dočasne zlepšuje vzhľad a stav vlasov. Maska na vlasy však zaistí hĺbkovú regeneráciu a výživu veľmi poškodených vlasov, ale na jej dlhodobé účinky si musíte počkať, až ich uvidíte.

Dúfame, že už v tom máte jasno!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

PULS Hair
Používame cookies, aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní.