Ako si správne umývať vlasy

V čase karantény, kedy nemáme možnosť návštevy nášho obľúbeného vlasového štúdia, nám neostáva nič iné ako umývať si vlasy doma v kúpeľni /aspoň raz týždenne/ a hovoríme si, že konečný look nie je ako od profesionála z vlasového štúdia. Aj napriek tomu, že máme doma presne tie prípravky, ktoré používa aj váš kaderník/čka.

Lenže žiadny prípravok nie je tak dokonalý, aby robil zázraky bez toho, aby sa používal správne. Možno si hovoríte, že umývanie vlasov je jednoduché a nejde na tom čo pokaziť. Opak je však pravdou a určite sa každá z nás nevyvaruje aspoň jednej chybičke. Ako sa to? Poďme si to teda odhaliť.

Prvým, základným krokom je príprava. Príprava znamená vlasy dôkladne rozčesať kefou alebo hrebeňom na vlasy, ktorá z vás čo preferuje. Rozčesanie vlasov je dôležité, aby sa vám následne šampón nezachytil do “vlasových uzlíkov” a neostal tam. Dôkladným rozčesaním docielime to, aby sa voda, šampón a kondicionér /maska rovnomerne dostali do vlasov.

https://puls.sk/kategoria-produktu/katy-kadernicky/katy-druh-tovaru1/katy-hrebene-kefy/

Teplota vody. Možno ste ani netušila, ale teplota vody je veľmi dôležitá. Voda, ktorou si oplachujete vlasy by nemala byť horúca, najideálnejšie aby mala max telesnú teplotu. Príliš horúca voda môže spôsobiť rýchle vymývanie farby ako aj rýchlejšie mastnenie pokožky hlavy. Tajný tip: ak chcete, aby sa vám farba vymývala čo najmenej, oplachujte si vlasy studenou vodou. Práve jednou z #1 chýb pri umývaní vlasov býva nedostatočné zvlhčenie vlasov od korienkov až po končeky. Preplachujte vlasy a poriadne ich namočte. Voda dokáže odplaviť až 70% nečistôt a mazu a to ste ešte nepoužila žiadny šampón. Skontrolujte si, či je každý prameň dostatočne vlhký.

A ideme na šampónovanie. Ak máte pokožku a korienky vlasov nadmerne mastné alebo máte vlasy plné stylingových prípravkov, odporúčame vlasy malým množstvom šampónu tzv. predumyť. Stačí šampón kvapnúť do dlaní, napeniť s vodou a naniesť na pokožku hlavy a do miest, kde pociťujete najväčšiu mastnotu. Následne opláchnite vodu. Nasleduje druhé šampónovanie. Opäť naniesť šampón do dlaní /už o niečo viac ako pri 1. šampónovaní/, rozotrieť a aplikovať ku korienkom. Ak máte pocit, že šampón málo pení, pridajte trošku vody. Nikdy nie šampón! Masážnymi pohybmi bruškami prstov vtierajte šampón rovnomerne, aby ste pokryli celú pokožku hlavy. Masaž hlavy je veľmi prospešná, zaistí prekrvenie, čo môže viesť k postupnému znižovaniu nadmernej mastnosty pokožky hlavy a tvorbe lupín. Nejde však iba o improvizovanú masáž pokožky. Čistenie pokožky hlavy je kľúčovým krokom k efektívnemu šampónovaniu. Magické číslo na šampónovanie pokožky je tri minúty, bez ohľadu na dĺžku vlasov alebo typ vlasov. Penu, ktorá vznikla postupne roztrite do celej dĺžky vlasov. Do tých už nemusíte nanášať ďalšie množstvo šampónu. A tu je dobre podotknúť, že #2 chýbou býva to, že použijete príliš veľké množstvo šampónu. Pripomíname. Ak nedokážete vytvoriť dostatočnú penu, pridajte vodu, nie šampón. Následne prejdite k oplachovaniu vlasov, ktoré by malo trvať približne 1 minútu a až potom môžte prejsť na ďalší krok.

https://puls.sk/kategoria-produktu/katy-kadernicky/katy-druh-tovaru1/katy-sampony

Po šampóne prichádza na rad kondicionér. Z vlasov jemne bez nadmerného stláčania vyžmýkajte prebytočnú vodu. Kondicionér naneste na spodné dve tretiny vlasov, aby sa zabránilo nadmernému masteniu pokožky hlavy a korienkov, pretože pokožka hlavy si vytvára prírodzené oleje. Kondicionér slúži na starostlivosť o vlasy a nanáša sa do vlasov až po použití šampónu a to preto, aby výživa mala čo najväčšiu šancu dostať sa do šampónom otvoreného vlasu. Kondicionérom obaľte každý pramienok a nechajte pôsobiť podľa inštrukcií na obale, spravidla 2-3 minúty. Na rozdiel od šampónu, kondicionérom nešetrite. Množstvo záleží od dĺžky a hustoty vlasov. Ak sa chcete vyhnúť zamotaniu a lámaniu vlasov, kondicionér prečešte hrebeňom zo širšími zubami. Následne dôkladne opláchnite, aby na vlasoch neostalo ani jedno klzké miesto.

https://puls.sk/kategoria-produktu/katy-kadernicky/katy-druh-tovaru1/katy-kondicionery/

Oplachovať vlasy sa odporúča vlažnou až studenou vodou. Ak si myslíte, že ide o mýtus krásy, o ktorom ste už čítali veľa krát v časopisoch a na webových stránkach, je to skutočne pravda. Na uzavretie pokožky je potrebné vlasy opláchnuť studenou vodou, ktorá im taktiež dodá lesklejší vzhľad.

A nakoniec. Vlasy môžte na krátku chvíľku zabaliť do turbanu, ktorý nasaje prebytočnú vodu. Turban však veľmi nezaťahujte a nenechávajte na hlave dlhšie ako 8-10 minút.

A MÁME HOTOVO!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

PULS Hair
Používame cookies, aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní.