Ako si nezničiť vlasy fénovaním

Túžite aj vy po krásne vyzerajúcich a hladkých vlasoch bez toho, aby ste museli použiť žehličku? Tak ste tu správne. Povieme si nielen to, ako si vyfúkať vlasy dohladka a dosiahnuť super objem, ale čo to aj o najtichšom a najvýkonnejšom féne na vlasy, ktorý je momentálne na trhu.

Tak poďme na to.

Vedeli ste, že fúkanie dohladka je metóda, ktorá nielenže nahradí žehlenie vlasov, ale prispieva aj k zdraviu vlasov.

V predchádzajúcom článku sme hovorili o správnom umývaní vlasov a nanášaní kondicionéra. Takže to už máme zvládnuté. A v tomto momente sme už pred samotnou fázou fénovania. Vlasy máte rozčesané, naniesli ste na ne tepelnú ochranu https://puls.sk/produkt/frutti-di-bosco-thermal-spray-tepelna-ochrana/, poprípade iné vlasové prípravky. Fén si nastavte na strednú teplotu a rýchlosť, ktorá vám vyhovuje /samozrejme ak sa dá, ak nemáte len vypínač on-off 🙂 /. Zo začiatku môže byť rýchlosť kľudne maximálna. Najprv sa zamerajte na vyfúkanie vlasovej pokožky a korienkov vlasov. Ak chcete fúkaním dosiahnuť objem vlasov, fúkajte vlasy v predklone, ale nie je to nutné. Vlasy pomocou prstov nadvihujte, aby sa vzduch dostal až ku korienkom vlasov. Pokiaľ chcete do korienkov dostať objem, vlasy prstami nadvihujte už od začiatku. Korienky nadvihujte proti smeru ich rastu a fúkajte. V momente ako je vlasová pokožka a korienky presušené, začínate s tvarovaním. Aby sa vám dobre pracovalo s kefou, rozdeľte si vlasy do sekcií. Počet sekcií necháme na vás, mal by však zodpovedať hustote vlasov. Jednotlivé sekcie by nemali byť veľmi tenké a to z dôvodu, aby vám neutekali cez kefu. Vlasy musia byť schopné vytvoriť ťah, ktorým sa vyhladia. Taktiež ani veľmi hrubé, aby ich fén dokázal presušiť. Pri fénovaní dĺžky vlasov, môžte fén prepnúť na strednú rýchlosť, aby ste mali tvarovanie vlasov viac pod kontrolou. Je dobré použiť tzv. hubicu/difúzer na fén. Vlasy tvarujte kefou. Ak chcete dosiahnuť hladký a lesklý styling, použite klasickú kefu s prírodnými štetinami. Pre dosiahnutie objemu odporúčame použiť okrúhlu kefu. https://puls.sk/kategoria-produktu/katy-kadernicky/katy-znacka1/katy-olivia-garden/ Fénovaním dosiahnete nielen jemnosť a lesk vlasov, ale aj ich zdravý vzhľad a znížite náchylnosť na zamotávanie.

Pri fénovaní nesmiete zabudnúť, že šupinky kutikuly vlasov, ktoré potrebujeme vzduchom uzavrieť, smerujú smerom nadol. Difúzerom smerujte vzduch na jednotlivé sekcie vlasov na kefe. Nikdy sa neponáhľajte. Fénujte postupne pomaly, než aby ste prechádzali vlasy niekoľkokrát.

Môže sa stať, že sa vám vlasy budú zdať už suché, no sú len teplé, a po ich vychladnutí zistíte, že sú ešte vlhké. V takom prípade fenujte danú sekciu vlasov, dokiaľ nebude 100% suchá.

Máte problém s vyfúkaním určitej sekcie, pretože sa k nej neviete s kefou zospodu dostať? V tom prípade fúkajte zhora nadol a vlasy priebežne pomaly prečesávajte kefou, aby ste vytvorili ten ťah, o ktorom sme sa už zmienili. Takéto fúkanie sa používa vaäčšinou pri krátkych mikádach.

Oukej. Prešli ste postupne všetky sekcie, vlasy sú už suché, tak ich ešte prefénujte studeným vzduchom. Tým zafixujete tvar a úplne uzavriete kutikuly. Pokiaľ ste s tvarom vlasov spokojné, zafixujte ho lakom na vlasy. https://puls.sk/kategoria-produktu/katy-kadernicky/katy-druh-tovaru1/katy-laky-tuzidla-lesky/ Ak nie, studeným vzduchom dotvarujeme vlasy do požadovaného looku.

A teraz niečo k tomu Mercedesu medzi fénmi na vlasy. Koncom minulého roka uviedla talianska profesionálna značka G A. M A na trh fén na vlasy IQ Perfetto, ktorý vytvára perfektnú rovnováhu medzi inovatívnym dizajnom a technológiou na zabezpečenie vysokého výkonu! Mnoho svetovým kaderníkov sa zhoduje na tom, že ide o revolúciu v ich svete z hľadiska výkonu, neuveriteľnej ľahkosti a účinnosti. Tak malý motor urkytý vo vnútri s neskutočnou energiou a teplom.

Nebudeme tu rozpisovať všetky výhody a technické parametre tohto fénu na vlasy. To všetko si prečítate tu https://puls.sk/produkt/gama-iq-perfetto-fen-na-vlasy/ .

Nás zaujímalo ako naozaj funguje v praxi. Na prvý pohľad dizajnovo zaujímavý, úzky, skladný v jednoduchej strieborno-šedej farbe. Rozdiel v hmotnosti oproti ostatným fénom bol však značný. Veď má len niečo okolo 290g. Fénovanie s ním je veľmi ľahké, má dostatočne dlhý kábel a nízku hlučnosť. Urobili sme mali súboj. Odstopovali sme si vyfénovanie hustých, polodlhých vlasov /pod lopatky/ klasickým fénom a vyfénovanie tých istých vlasov aj fénom IQ Perfetto. Vlasy sme fénovali za pomoci okrúhlej kefy. Výsledkom bolo, že fénovanie s IQ Perfetto trvalo cca o 7 minút kratšie ako s klasickým fénom. Paráda. Čo poviete. Vlasy boli krásne hladké a lesklé.

Možno sme Vám trošku nakopli ku kúpe nového fénu.Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

PULS Hair
Používame cookies, aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní.