Francúzska Balayage vládne trendom

French Balayage alebo francúzska balayage je trend, ktorý si získava čoraz väčší záujem u klientiek kaderníckych salónov v zahraničí. Je akousi odpoveďou na individuálny a osobný prístup k službe zosvetľovania vlasov.

Slovo Balayage je francúzske slovo, ktoré v preklade znamená „zametanie“, vytvorenie 3D farebného efektu, aký  mali v detstve naše dlhé vlasy a po akom túžime aj dnes. Obzvlášť teraz v období príchodu slnečných dní je balayage skutočnou nevyhnutnosťou, aby sme si zmenili farbu vlasov a priniesli im krásne odlesky. 

Aká je “French Balayage”?

Cieľom tohto typu dvojstupňového pôsobenia je pracovať dokonale na všetkých vlasových bázach. Nezáleží na tom, či ste blondína alebo brunetka, výsledok bude úplne prispôsobený vašim vlasom. Výhodou francúzskej balayage je, že super vynikne či už na rovných, kučeravých alebo krepovitých vlasoch. 

Zdroj: L’oreal Professionnel

Technika francúzskej balayage sa skladá z dvoch krokov:

Krok 1: Jedná sa o zosvetlenie vlasov, pri ktorom kaderník ovláda stupeň zosvetlenia, ktorý chce dosiahnuť. Jemný, prirodzený a elegantný efekt zosvetlenia, ktorý poskytuje zreteľný kontrast.

Krok 2: Toto je aplikácia lesku, ktorá ponúka lesklý povrch nazývaný “efekt lesku”. Takéto účinky sa dosiahnu aplikáciou odtieňov, kde kaderník vyberie rôzne zmesi, aby vyhovovali potrebám vlasov, pričom svetlo a tieň sú kľúčové v trende French Balayage.

Balayage je technika, ktorú dokáže vytvoriť iba kaderník v kaderníckom salóne. Doma to neskúšajte. Jedinečnosť tejto techniky umožňuje stylistom personalizovať konečný efekt.  Dosiahnutie výsledku French Balayage vyžaduje čas a trpezlivosť, a to nielen zo strany kaderníka, ale najmä klientky. 

Starostlivosť na doma

Pre domácu starostlivosť o takto zosvetlené vlasy odporúčame používať vlasovú kozmetiku L’oreal z rady Blondifier. Polyfenoly z ovocia Acai obsiahnuté v produktoch majú antioxidačný účinok na vlasy, ktorý ich chráni pred voľnými radikálmi a oxidáciou. Vlasy budú veľmi jemné, pružné a plné lesku.

My odporúčame:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


PULS Hair